پرده اداری بخش مهمی از دکوراسیون اتاق کار شما را تشکیل می ‌دهد. به طور کلی دیوارها و هر چیزی که روی آن‌ ها قرار داشته باشد، اولین مواردی هستند که افراد به آن‌ ها توجه می ‌کنند. لوکس بودن و خاص بودن دکوراسیون اتاق کار این حس را به مخاطب القا می ‌کند که با افرادی حرفه‌ای که به تمام جزئیات کار خود توجه دارند، کار می‌ کند.

یکی از بهترین گزینه‌ها برای زیبا سازی فضای دکوراسیون داخلی منازل استفاده از انواع پرده شید است. این نوع پرده از یک لایه پارچه که حول یک محور می‌چرخد تشکیل شده است. برای تنظیم نور، می‌توان پرده را حول محوری که در بالای آن نصب شده است، بالا یا پایین کشید. این پرده‌ها کاملا در قاب پنجره قرار می‌گیرند. 

این پرده ها جنس های متفاوتی دارند که باید متناسب با میزان عبور نور دلخواه و سلیقه افراد انتخاب شوند اما عموما در جنس هایی چون پنبه، پلی استر و کتان در بازار وجود دارند. یک ویژگی مهم این پرده ها تنوع طرح و رنگ است. پرده های شید که در دو نوع ساده و طرح دار ساخته می شوند مناسب برای هماهنگ شدن با هر فضایی و هر نوع دکوراسیونی از سنتی و قدیمی گرفته تا مدرن می باشند. بعنوان مثال امروزه پرده شید تصویری طرفداران بسیاری پیدا کرده است.

امروز می خواهیم در مورد پرده آشپزخانه صحبت کنیم، چون به شدت برای زیبایی دکوراسیون آشپزخانه مهم است، و خانم ها بیشترین زمان را در آشپزخانه سپری میکنند و اصطلاحا می گویند آشپزخانه قلب خانه است.
پس بهتر است این فضا جوری طراحی شود که آرامش و زیبایی حفظ شود. در اولین قدم باید میزان نور را در نظر بگیرید و بعد از آن فضایی که در اختیار دارید .

وسعت فضا در آپارتمان های امروزی سبب شده همه به دنبال پرده و وسایلی باشند که فضایی کم را بگیرد و بتوانند از فضای زیادتری در منزل خود استفاده کنند.